نگاهی کامل به سخت افزار داخلی کنسول بازی Steam Deck

به منظور شفافیت و آشنایی با اجزاء داخلی کنسول دستی استیم دک ( Steam Deck ) ، Valve یک ویدئوی رسمی منتشر کرده است.

در همین ابتدا بگوییم که این شرکت شدیدا توصیه می کند که همه اجزای مختلف را به تنهایی باز و بسته نکنید، تا حدی که حتی باز کردن دستی آن، کنسول را از نظر ساختاری ضعیف تر می کند. با در نظر داشتن این موضوع برای آشنایی با آنچه در این وسیله به کار گرفته شده، در ادامه با ما همراه باشید.

استیم دک ( Steam Deck ) دارای یک پردازنده AMD Zen چهار هسته ای است در حالی که CPU یک RDNA هشت هسته ای می باشد که می تواند حداکثر 1.6 TFLOP قدرت گرافیکی داشته باشد. همچنین این کنسول دارای 16 گیگابایت رم LPDDR5 است و بسته به مدل خریداری شده ، بین 64 تا 512 گیگابایت فضای ذخیره سازی بر روی آن در دسترس است. بهتر است خیالتان را راحت کنیم، منتظر بازی 4K نباشید؛ زیرا صفحه نمایش این کنسول یک LCD با ابعاد 7 اینچی و دارای رزولوشن 1280 × 800 است.

قیمت این کنسول دستی از 399 دلار شروع می شود. Steam Deck عرضه یا فروش خود را در ماه دسامبر آغاز می کند و با توجه به گفته های سازنده آن طیف وسیعی از عناوین رایانه های شخصی را پشتیبانی می کند. همچنین از BattlEye و Easy Anti-Cheat برای بخش چندنفره رقابتی بازیها پشتیبانی می کند. جهت اطلاعات بیشتر باید در ماه های آینده منتظر جزئیات بیشتر ماند.

جهت آشنایی بیشتر با اجزا داخلی این کنسول میتوانید ویدیو زیر را مشاهده کنید: