ایکس باکس 20 ساله شد! - لایو استریم اختصاصی ایکس باکس به مناسبت 20 سالگی

ایکس باکس 20 ساله شد. این برند در دنیای بازی ها پس از فراز و نشیب های فراوان، حالا 20 سالگی خود را جشن میگیرد.

20 سال پیش در چنین روزی ایکس باکس (منظور اولین کنسول از خانواده ایکس باکس است) متولد شد. کنسولی قدرتمند تر از رقیب مستقیم خود یعنی پلی استیشن 2، که شاید نتوانست جایگاه آن را به مخاطره بیاندازد، اما توانست خود و خانواده ایکس باکس را به اضلاع قدرت در دنیای کنسول ها اضافه کند. داستان تولد ایکس باکس بسیار شنیدنی و جذاب است، تلاش یک تیم خلاق برای متقاعد کردن سران اصلی مایکروسافت نظیر بیل گیتس از یک سو، متقاعد کردن بازیسازان مختلف نظیر کمپانی EA برای عرضه بازی ها بر روی پلتفرم جدید و تازه متولد شده ایکس باکس از سوی دیگر و در آخر، تبلیغات و فروش و تسخیر قلب طرفداران بازی های ویدیویی، همه و همه از مشکلات و موانع آن روزگار خانواده ایکس باکس بودند.

صحبت در مورد این تدابیر و اتفاقات در حال حاضر ساده به نظر می رسد، اما جا انداختن یک نام و محصول در بین غول های دیگر صنعت، کاری بس دشوار و غیر ممکن بود. اتفاقی که افتاد و حالا پربیراه نیست اگر بگوییم بابت این اتفاق باید ممنون مایکروسافت و تیم اولیه ساخت و عرضه کنسول ایکس باکس باشیم. خدماتی که ایکس باکس با کنسول هایش به جامعه گیمرها ارائه کرد، شگفت انگیز هستند. ایکس باکس از پیشگامان بازی های آنلاین بود. استفاده از هارد دیسک به طور انبوه در کنسول های بازی، اولین بار بر روی کنسول ایکس باکس اتفاق افتاد. طراحی خاص و بکر کنترلر ایکس باکس حالا و مخصوصا در نسل نهم به یک استاندارد در دیزاین و ساخت کنترلر های بازی به شمار می رود. سرویس های اشتراکی بازی نظیر گیم پس، تجربه بازی های نسل قبل یا اصطلاحاً Backward Compatibility، ایده پردازی و ساخت کنترلری برای افراد ناتوان و صدها مورد دیگر را همگی مدیون خانواده ایکس باکس و کنسول های فوق العاده آن یعنی ایکس باکس (اصلی)، ایکس باکس 360، ایکس باکس وان و ایکس باکس سری ایکس و اس هستیم.

مایکروسافت با علم به این اتفاقات، در جشن 20 سالگی این کنسول و در جریان یک لایو استریم به بررسی و نمایش فراز و نشیب های ایکس باکس از بدو تولد پرداخت. در مدت زمان 30 دقیقه از گذشته، حال و آینده ایکس باکس مطلع شدیم، خاطره بازی کردیم، لذت بردیم و برای آینده روشن این خانواده و مخصوصاً صنعت گیم هیجان زده ایم.

شما میتونید از اینجا نسخه کامل از  این لایو استریم رو مشاهده کنید: