متاکریتیک: بازتاب نظرات منتقدین در مورد بازی Battlefield 2042

از حالت های چند نفره به روز شده مانند Conquest و Breakthrough گرفته تا Hazard zone بروز شده، همگی در بازی Battlefield 2042 نوید یک مولتی پلیر خوب و بازگشت این سری به دوران Battlefield 1 میداد. دورانی که طرفداران و گیمرهای آن فریاد بکشند: "تا آخر عمر، هرگز همچین تجربه ای نخواهم داشت" اما ظاهرا نسخه جدید از مجموعه بازی های بتلفیلد که توسط استودیو دایس توسعه یافته، تنها تجربه چند نفره ای استاندارد را ارائه می کند و خبری از یک عنوان انقلابی نیست.

به تازگی انتظارها به پایان رسید و بازی بتلفیلد 2042 بعد از تاخیرات جزیی و حواشی پیرامون بتا بالاخره عرضه شد. و ظاهرا مشکلات نسخه بتا به نسخه نهایی از بازی راه پیدا کرده اند.

بازی در پایگاه اطلاعاتی متاکریتیک، تا بدین لحظه نمره 73 را از 43 نقد بر روی پلتفرم پی سی کسب کرده است. نمره ای که برای این سری و این مجموعه کاملا متوسط به حساب می آید. نکته قابل توجه اینجاست که رقیب مستقیم این بازی یعنی نسخه جدید از مجموعه کال آف دیوتی تحت عنوان Call Of Duty: Vanguard هم نتوانسته نمره ای بالاتر از 73 بدست آورد. همچنین کاربران و گیمرهای مختلف نیز از بازی چندان راضی نبوده اند، بطوریکه بر اساس نزدیک به سه هزار رای، نمره 2.3 برای این بازی ثبت شده است.

وب سایت Digital Trends که از معدود تمجیدکنندگان بازی به حساب می آید، با اعطاء نمره 90 به بازی، آن را تجربه ای کامل و لذت بخش از یک بازی چند نفره می داند. این وب سایت با ذکر نام بخش های مختلف از بازی، مدهای بخش چند نفره را تکاملی برای این مجموعه بازی دانسته و عنوان کرده اگر بازی دارای بخش آفلاین بود، شاید به این سطح از موفقیت و لذت در بازی چند نفره نمی رسید.

وب سایت Ign با دادن نمره 70 به بازی، این اثر را یک بازی متوسط ارزیابی کرده و البته حضور حالت هایی نظیر بخش پرتال (Portal Mode) را در بازی ستوده است. 

وب سایت معتبر یوروگیمر نیز همچنین بخش پرتال را جذاب دانسته، اما وجود بخش های دیگر و همچنین تجربه کلی بازی را در سطحی پایین تر نسبت به نسخه های قبلی این سری ارزیابی می کند.

بدین ترتیب و از نظر منقدین، بازی Battlefield 2042 اثری با بخش های متنوع و جذاب و دارای محتوایی ارزشمند جهت تجربه دیده شده است. اثری که هرچند تجربه ای انقلابی ندارد، اما ناامیدتان نخواهد کرد. اگر از تجربه بازی های مولتی پلیر و اول شخص تیراندازی لذت می برید و از فرمول بتلفیلد های قبلی راضی بوده اید، نسخه جدید به صورت اختصاصی و با حالت هایی جذاب انتظار شما را می کشد. این بازی بر روی پلتفرم های ایکس باکس (سری ایکس / اس و وان) ، پلی استیشن 4 و 5 و پی سی عرضه شده است.