چگونه شغل خود را به عنوان یک "توسعه دهنده ابری" ایجاد کنیم

ممکن است شما توسعه دهنده نرم افزار آسیاب باشید یا ممکن است به دلیل همه گیری اخراج شده باشید یا قربانی یک مسیر حرفه ای قدیمی شده باشید. شاید شما می خواهید در زمینه های مختلف توسعه نرم افزار شاخه بندی کرده و تجربه جدیدی کسب کنید. در هر صورت ، اگر می خواهید بدانید که آیا می توانید توسعه دهنده Cloud شوید - و برای تبدیل شدن به چه چیزی لازم است - این مقاله برای شماست!

مطمئناً در مورد محاسبات ابری ، هوش مصنوعی (AI) و پایگاه های داده شنیده اید. یا حداقل فیلم هایی را در مورد ربات های آینده نگر و فناوری محاسبات آینده که دارای قابلیت های فوق العاده ای هستند ، تماشا کرده اید. دنیای شغلی جدید بسیاری از فناوری های نوظهور ، از جمله توسعه کلاود ، به اوج خود رسیده است و زمان بهتری برای ورود به برخی از این قلمروها نسبت به زمان حال وجود نخواهد داشت.

با در نظر داشتن این تفکر ، بیایید شغل شگفت انگیز خود را در مورد آنچه که برای توسعه دهنده ابری لازم است شروع کنیم.

 

Cloud Developer چیست؟
برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده ابری ، باید موارد زیر را بدانید و کارهای زیر را انجام دهید:

 • تعریف رایانش ابری: رایانش ابری مدل جدیدی از خدمات آنلاین شامل محاسبه ، شبکه ، میزبانی وب ، ذخیره داده ها و موارد دیگر است.
 • جزئیات اساسی در مورد انواع مختلف طبقه بندی کلاود ها و اصول اساسی ابری.

 

 • شرح شغل توسعه دهنده ابری: نقش حرفه ای برای ایجاد نرم افزار و معماری ابری. این شبیه نرم افزارهای کلاسیک و توسعه دهندگان وب است ، اما در سیستم های مجازی.
 • اطمینان حاصل کنید که حرفه ای به عنوان توسعه دهنده ابری برای شما مناسب است. مهارت ها و سوابق قبلی خود را بررسی کنید. اگر شما در حال حاضر توسعه دهنده نرم افزار هستید ، یک فرصت عالی دارید. اما حتی بدون هیچ تجربه فنی ، اگر اشتیاق و انگیزه کافی را داشته باشید ، می توانید این مسیر شغلی را ادامه دهید.
 • آگاهی نسبت به خدمات میکروسکوپی فنی را افزایش دهید. میکروسرویس ها مدل نرم افزاری توسعه ای است که معماران نرم افزار از آن پیروی می کنند. این ستون فقرات پشت پیشرفت رایانش ابری است.
 • برای یک محیط در حال تغییر مداوم آماده باشید ؛ در چهارمین انقلاب صنعتی ، هر فناوری می تواند در هر زمان به مد قدیمی تبدیل شود. بنابراین ، شما نیاز به توانایی قوی برای به کارگیری مهارت ها و فناوری های جدید دارید.
 • عشق به یادگیری مادام العمر: به عنوان یک نتیجه طبیعی از تغییرات مداوم ، دیگر زمانی برای فارغ التحصیلی نهایی وجود ندارد ، همانطور که در رشته های کلاسیک وجود دارد. هر روز علوم جدید و فناوری های جدید وجود دارد. اگر از آن می ترسید ، ادامه ندهید!

 

توسعه دهنده ابری: تحصیلات و مهارت های مورد نیاز

به طور معمول ، ساده ترین راه برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده ابری ، تحصیل در مقطع کارشناسی در علوم کامپیوتر یا موارد مشابه است ، علاوه بر تمرکز ویژه و آموزش بر روی کلاود ، لینوکس و فناوری های جدید. اگر رشته تحصیلی دانشگاه شما به شما این امکان را می دهد که دوره های اضافی یا رشته های فرعی دیگری را انتخاب کنید ، باید از این مزیت برای کسب دوره های بیشتر و تمرین بیشتر استفاده کنید.

اگر مدرک کارشناسی قدیمی کامپیوتر دارید یا دوره های دانشگاهی شما عمدتا قدیمی هستند ، نگران نباشید. تنها چیزی که باید داشته باشید یک زمینه فناوری قوی است تا بتوانید مهارت های مدرن کامپیوتر را تقویت کنید. اگر به برخی از برنامه های درسی آموزشی جدید دسترسی داشته باشید ، به راحتی متوجه اهمیت بسیاری از فناوری های قدیمی می شوید ، که فناوری های نوظهور بر اساس آنها است.

همچنین ، اگر مهارت های برنامه نویسی پیشرفته ای بدون مدرک دارید ، شما نیز کاندید هستید. با این حال ، هنوز باید امتحانات و گواهینامه های مورد نیاز را به درستی بگذرانید. علاوه بر این ، اگر می خواهید از رشته ای دیگر ، کاملاً متفاوت منتقل شوید ، می توانید حرفه جدید خود را از ابتدا بسازید. این روش بسته به مهارت های عمومی فناوری اطلاعات و توانایی خودآموزی شما بیشتر طول می کشد.

اکثر مراجع مهارت های زیر را به عنوان اصلی ترین شغل مورد نیاز توسعه دهندگان ابری نشان می دهند:

 • تسلط به حداقل یک زبان برنامه نویسی
 • داشتن بیش از دو سال سابقه کار در زمینه فناوری اطلاعات.
 • درک خوب از توسعه و استقرار نرم افزار.
 • مهارت های شبکه و زیرساخت های ابری
 • دانش اساسی در زمینه فناوریهای تجسم داده و hypervisor.
 • آشنایی با مفاهیم توسعه پایگاه داده و نرم افزار
 • راه اندازی و پیکربندی برای محیط ابری و راه حل ها.
 • مهارتهای عمومی در پیکربندی دسترسی و امنیت.
 • درک خوبی از ادغام خدمات ویژه فروشندگان ابر.
 • آشنایی خوب با پیکربندی مجموعه ابزار خط فرمان و SDK.

 

گواهینامه های توسعه دهندگان ابری

از آنجا که این فناوری های جدید پویا به سرعت در حال ظهور و توسعه هستند ، حتی بیش از حد معمول ، موسسات دانشگاهی به سختی می توانند با این میزان توسعه همگام شوند. به دلیل برخی محدودیت های بوروکراتیک ، برای شرکت های بزرگ فناوری اطلاعات در جهان عادی شده است که اولین کسانی باشند که بسیاری از برنامه های صدور گواهینامه برای کلاود (و هر جنبه فناوری جدید دیگر) را ایجاد کرده اند.

صدها برنامه صدور گواهینامه وجود دارد - شما نیاز به مشاوره حرفه ای دارید تا بتوانید در مورد آنچه که برای شما مناسب است حرکت کنید. برخی از ارائه دهندگان اصلی گواهینامه عبارتند از:

خدمات وب آمازون (AWS) مهندس DevOps دارای مجوز AWS را ارائه می دهد.
Microsoft Azure Microsoft Azure DevOps Solutions را ارائه می دهد.
Google Cloud Engine Cloud Engineer را برای افراد در سطح مرتبط ارائه می دهد.
سیسکو CCNA و CCNP ابری را ارائه می دهد.

 

مسیرهای شغلی توسعه دهندگان ابری

دوران جدید انتخاب شغل ابری بی پایان است. فقط چند عنوان مهم که می توانید از بین آنها انتخاب کنید شامل موارد زیر است:

 • مهندس ابری
 • مدیر ابری
 • معمار ابری
 • مشاور ابری

هر مسیر شغلی با وجود مهارت ها و دانش مشترک بسیار متفاوت است و ویژگی های خاص خود را دارد. قبل از هرگونه تصمیم گیری در مورد شغل یا مسیرهای تحصیلی آینده خود ، دقت لازم را به عمل آورید.