10 دلیل برای شروع به یادگیری کدنویسی در سال 2022

چرا باید کد نویسی را یاد بگیرید: اگر سفر برنامه نویسی خود را شروع کرده اید، باید دلایل و انگیزه اساسی برای یادگیری کدنویسی داشته باشید.

ما دلایل واضحی برای شما داریم که همین الان شروع به یادگیری کدنویسی کنید. این دلایل به شما کمک می کند تا راه را برای سفر برنامه نویسی خود هموار و جذاب کنید.

1. برنامه نویسی قطعا یک گزینه شغلی پرسود است

بنا به دلایلی که همه ما می دانیم دنیا به سمت اتوماسیون و محاسبات در حال حرکت است، به همین دلیل است که نیاز به برنامه نویسان نیز به طور تصاعدی افزایش یافته است. بنابراین، اگر به دنبال یک گزینه شغلی پرسود هستید، برنامه نویسی بهترین گزینه برای شماست. در دهه آینده هیچ شغلی بالاتر از برنامه نویسان و پشنیبان های نرم افزاری پردرخواست تر نخواهد بود.

2. کارآفرین بودن

برنامه نویسان تنها به یک شغل کارمندی محدود نمی شوند، بلکه بسیاری از برنامه نویسان کسب و کار خود را راه اندازی کرده اند و زندگی رویایی خود را دارند. امروزه بیشتر محصولات و خدماتی که استفاده می کنیم دیجیتال هستند. بنابراین، کارآفرین دیجیتال بودن یا راه اندازی کسب و کار خود با محصولات یا خدمات دیجیتال گزینه خوبی است. حال، اگر به تازگی کسب و کار خود را شروع کرده اید و پولی برای سرمایه گذاری در استخدام برنامه نویس برای ساخت اپلیکیشن یا وب سایت خود ندارید، اگر برنامه نویسی و توسعه نرم افزار را بلد باشید می توانید خودتان این کار را انجام دهید. بنابراین، این یک دلیل اساسی دیگر برای یادگیری برنامه نویسی است.

3. اصطلاحاً برنامه نویس خوب روی زمین نمی ماند!

همانطور که جهان به سمت صنعتی شدن پیش می رود، رایانه ها به نیاز ما تبدیل می شوند. کامپیوتر در هر زمینه ای مورد نیاز است که در نهایت باعث افزایش تقاضای برنامه نویسان خوب می شود که می توانند مشکلات خود را به روشی بسیار کارآمد حل کنند. بنابراین، اگر در برنامه نویسی مهارت دارید، دنیا برای شما پر از فرصت است. و اگر این کار را به خوبی انجام دهید، مطمئن باشید که برای استخدام شما صف انتظار به راه خواهد افتاد.

4. شما می توانید رئیس خود باشید

شما می توانید رئیس خود باشید و برای خودتان کار کنید. یعنی می توانید از هر کجا و هر زمان که بخواهید کار کنید. اگر شغل کارمندی و حضور و غیاب سر ساعت مشخص را دوست ندارید، گزینه های زیادی برای کسب درآمد آنلاین در زمینه برنامه نویسی وجود دارد. بسیاری از شرکت ها و غول های فناوری وجود دارند که به شما پیشنهاد می دهند از خانه برای آنها کار کنید. شما همچنین می توانید به عنوان یک فریلنسر کار کنید که این روزها گزینه بسیار خوبی است. مشاغل آزاد زیادی وجود دارد و فریلنسرها بر اساس ساعات کاری هزاران دلار دریافت می کنند. بنابراین، اگر می خواهید از راه دور و مستقل کار کنید، برنامه نویسی گزینه مناسبی برای شماست.

5. کسب دانش مادام العمر

هر روز یک فناوری جدید معرفی می شود که جایگزین فناوری قبلی می شود. امروزه، توسعه برنامه اندروید در رونق است، اما ما از 2-3 سال آینده اطلاعی نداریم. اینکه آیا در آینده همچنان بسیار محبوب خواهد بود یا خیر. بنابراین، نگرش یادگیری مادام العمر در کار برنامه نویسی و کندنویسی الزامی است.

به طور مشابه، برنامه نویسی و مهندسی نرم افزار یک شغل یادگیری مادام العمر است. روزانه یک فناوری جدید معرفی می شود که بر زندگی روزمره ما تأثیر می گذارد. بنابراین، این وظیفه یک مهندس نرم افزار است که فناوری های آینده و مورد تقاضا را بیاموزد و از آن برای منافع مردم استفاده کند. بنابراین، برنامه نویسان مجبور به یادگیری فناوری جدید هستند. اگر عادت به یادگیری و اتخاذ تغییرات در زندگی داشته باشید، بسیار مطلوب خواهد بود.

6. برای برنامه نویسی به مدرک خاصی نیاز ندارید

در اینجا یک دلیل خوب دیگر برای یادگیری کدنویسی یا برنامه نویسی وجود دارد. اگر دانش خوبی از زبان های برنامه نویسی برتر دارید و چند پروژه برای نشان دادن دارید، پس مدارک یا مدرک شما مهم نیست. همانطور که می دانیم گوگل، فیس بوک و سایر شرکت های بزرگ اکنون فقط بر اساس مهارت ها و دانش شما استخدام می کنند، فارغ از اینکه فارغ التحصیل شده اید یا نه. این شرکت های غول تکنولوژی مسابقات آنلاین مختلفی را برای اهداف استخدام برگزار می کنند و اگر به اندازه کافی خوب باشید، این یک فرصت عالی برای شما محسوب می شود.

7. پردرآمدترین مشاغل موجود

حال، در اینجا یک دلیل اساسی و واضح دیگر برای یادگیری برنامه نویسی وجود دارد. برنامه نویسی در را برای دستیابی به شغلی با بالاترین درآمد به روی شما باز می کند. برنامه نویسی یکی از پردرآمدترین مشاغل علوم کامپیوتر (اگر نگوییم پر درآمد ترین)  است. بنابراین، اگر دنبال دستمزد بالا هستید، برنامه نویسی برای شما ساخته شده است.

8. ایجاد اشیا

اگر عاشق خلق چیزهای جدید هستید و می خواهید با محصول یا خدمات خود بر زندگی میلیون ها نفر تأثیر بگذارید، برنامه نویسی یکی از بهترین گزینه هایی است که می توانید داشته باشید. در برنامه نویسی یک خط کد می تواند روی زندگی میلیون ها انسان اثر بگذارد. دنیای ما در حال تبدیل شدن به دیجیتال است و ما برای کارهای روزمره خود کاملاً به فناوری وابسته هستیم. شما می توانید از این فرصت عصر دیجیتال برای کمک به تغییر جهان و ایجاد تغییرات بزرگ در جهان با ایجاد چیزهای پرمحتوا (محصولات و خدمات دیجیتال) استفاده کنید.

9. به شما می آموزد که چطور فکر کنید

کامپیوترها مانند مغز انسان کار می کنند. همانطور که مغز ما فکر می کند و مناسب ترین گام ها را برای موقعیت های مختلف برمی دارد. به طور مشابه، رایانه‌ها نیز از نوع متفاوتی از ساختارهای داده و الگوریتم‌ها برای تکمیل کارها با کارآمدی بالاتر استفاده می‌کنند. کار کامپیوتر و مغز بسیار شبیه به هم هستند، زیرا هر دو به صورت الگوریتمی کار می کنند. بنابراین، برنامه نویس بودن زندگی شما را در تصمیم گیری بسیار آسان تر می کند زیرا به طور ناخودآگاه ذهن شما برای تصمیم گیری کارآمد آموزش می بیند.

ما می دانیم که تنها تفاوت بین رایانه و انسان این است که انسان موجودی باهوش است و رایانه نه. این مانع نیز با کمک هوش مصنوعی برطرف می شود. با هوش مصنوعی، رایانه ها نیز دارای هوش و توانایی تفکر هستند.

10. مهارت حل مسئله شما را افزایش می دهد

با برنامه نویسی، مهارت های حل مسئله شما به شدت بهبود می یابد. شما می توانید تعداد روش های کارآمد را برای انجام یک کار مشخص کنید که توانایی شناختی شما را افزایش می دهد. در حین برنامه نویسی، همیشه مشتاق تکمیل چالش های مختلف خواهید بود که به شیوه ای بسیار خوش بینانه بر زندگی شما تأثیر می گذارد.

امیدواریم که این دلایل اساسی برای اینکه چرا باید کدنویسی را یاد بگیرید را دوست داشته باشید.