باز طراحی وب سایت گوگل پلی + تصاویر

وب سایت گوگل پلی طراحی بسیار قدیمی دارد. نسخه فعلی چندین سال پیش طراحی شده و حالا با توجه به فعالیت چندین گروه در ردیت، ظاهرا گوگل تصمیم به بازطراحی یکی از شلوغ ترین و بزرگترین استورهای دیجیتال در دنیا را دارد.

طبق تصاویر جدید منتشر شده توسط گوگل، در نگاه اولیه وب سایت شباهت زیادی به نسخه اپ اندروید دارد، ولی در واقع یک وب سایت است. لوگوی گوگل پلی هنوز در سمت چپ قرار دارد و این تنها چیزی ست که دستخوش تغییر نشده و ثابت مانده است. پس‌زمینه خاکستری و نوار کناری پیچیده و تودرتو از بین رفته است، که راه را برای یک راه‌حل برتر ناوبری ایجاد می‌کند که به شما امکان دسترسی سریع به چهار بخش اصلی فروشگاه Play را می‌دهد: بازی‌ها، برنامه‌ها، فیلم‌ها و کتاب‌ها.

وقتی وارد بخش برنامه‌ها یا بازی‌ها می‌شوید، می‌توانید برنامه‌های تلفن، تبلت، تلویزیون، کروم‌بوک، ساعت و ماشین را فیلتر کنید، که در وب‌سایت فوق‌العاده ارزشمند است 

موارد حیاتی موجود در سمت چپ که مربوط به حساب ها، خرید اشتراک، لیست برنامه ها و بازی ها و باقی مارد اکانت می شدند، حالا به سمت راست و بالای صفحه نقل مکان کرده اند. اینکه آیا حذف نوار کناری بهترین استفاده از فضای موجود در صفحه نمایش های گسترده ای است که همه ما این روزها داریم، سوال برانگیز است و باید دید در آینده تجربه کاربری آن رضایت بخش خواهد بود یا نسخه قدیمی دسترسی راحت تری داشت.

در صفحات جداگانه مخصوص به هر برنامه، طراحی شبیه به تلفن همراه بیشتر به چشم می آید.  یک عنوان بزرگ به شما امکان می دهد بدانید کدام برنامه را مشاهده می کنید، همراه با یک نماد به همان اندازه بزرگ در سمت راست. نوار کناری راست گزینه‌های تماس با برنامه‌نویس و پیشنهادهای بیشتر برنامه را در اختیار شما قرار می‌دهد، در حالی که بقیه رابط بسیار شبیه به برنامه تلفن همراه طراحی شده است و اعداد دانلود، رتبه‌بندی‌ها و محدودیت‌های سنی در آن مشاهده می‌شود.

برای بازی‌ها، به نظر می‌رسد تریلرهایی با قابلیت پخش خودکار وجود خواهند داشت. دکمه نصب درست در زیر است، در حالی که اسکرین شات ها در یک گالری با قابلیت اسکرول در کنار آن قرار دارند.

تجربه جستجو نیز اصلاح شده است. مانند برنامه Play Store، هنگامی که شروع به تایپ عبارت‌های جستجو می‌کنید، توصیه‌های تکمیل خودکار بیشتری دریافت می‌کنید، و همچنین زمانی که نام به اندازه کافی مطابقت داشته باشد، به فهرست برنامه دسترسی خواهید داشت. در این صورت، به صفحه جستجو هدایت می شوید که جزئیات بیشتری در مورد نتیجه ای که احتمالاً به دنبال آن بودید به شما می دهد. این اتفاق بهترین راه برای استفاده در نمایشگر های بزرگ دسکتاپ نیست، اما حداقل دیگر مانند گذشته از تعداد زیاد نتایج غرق نخواهید شد.

ظاهرا طراحی مجدد نسخه دسکتاپ فروشگاه پلی استور همچنان در حال انجام است و زمان مشخصی برای انتشار و انتقال به نسخه جدید مشخص نیست. ولی هرچه باشد، از ظاهر جدید و پویای پلی استور (و با سابقه ای که از تیم طراحی گوگل سراغ داریم) استقبال می کنیم.